Elektrokola Haibike 2016

16.12.2015 23:24

Německá značka Haibike patří mezy průkopníky v oblasti elektrokol. Momentálně nabízí největší nabídku elektrokol a to až přes 70 modelů.

Haibike je ukázka jakým směrem se bude novodobá cyklistika vyvíjet a nám se to moc líbí:-) Nové modely elektrokol Haibike 2016 mají rozhodně co nabídnout a to všem věkovým kategoriím.

Německá značka Haibike patří mezy průkopníky v oblasti elektrokol. Momentálně nabízí největší nabídku elektrokol a to až přes 70 modelů.

Haibike je ukázka jakým směrem se bude novodobá cyklistika vyvíjet a nám se to moc líbí:-) Nové modely elektrokol Haibike 2016 mají rozhodně co nabídnout a to všem věkovým kategoriím.

 

Je již pryč doba, kdy elektrokola byla zaměřena pouze pro starší kategorii cyklistů. Důkazem jsou elektrokola Haibike, která momentálně pro rok 2016 nabízí již přes 70 modelů elektrokol. Jako první ve světě vytvořili downhillové elektrokolo, které je určeno pro extrémní sjezdy a to s novým špičkovým středovým pohonem Bosch Performance CX, který má kroutící moment až 80 Nm což zajištuje ohromný výkon.

 

Velice úspěšnou novinkou u elektrokol Haibike je také středový pohon Yamaha, který se poprvé objevill právě u značky Haibike a to v roce 2015.

I přesto že je tato novinka na trhu pouhý rok, stala se obrovským trhákem. Samozřejmě Haibike zájem o středové pohony Yamaha zaregistroval a svoji kolekci Sduro ( modelová řada Yamaha) ještě více rozšířil a nabízí obrovskou nabídku od klasických MTB Hardtail 27.5, 29 až po tzv. Allmountainy 27.5 což jsou celoodpružená elektrokola se 150mm tlumením, ideální do horských oblastí. Osobně kombinace Allmountaina se středovým pohonem Yamaha je pro mě nejlepší varianta, jelikož rád vyhledávám lesní trasy a hornatější terén.

Modelová řada Xduro ( sttředové pohony Bosch) prošla obrovským vývojem a co se týká pohonu Bosch performance Line CX 2016, který je zakomponován právě do nových modelů, nabízí obrovský skok oproti starší generaci Bosch Performance.

BOSCH Performance Line CX

BOSCH připravil pro rok 2016 mnoho nových, úžasných funkcí, které slibují jedinečný zážitek od příležitnostného svezení po městě až po nejnáročnější horské tůry. Bosch těmito kroky reagoval na zvýšenou konkurenci v segmentu středových motorů a lidově řečeno "vrací úder" svým konkurentům.

Více výkonu a více točivého momentu pro každého
Jednou ze zásadnějších novinek je navýšení kapacity baterie na 500Wh, díky čemuž máte dostatek energie i v extrémně náročných podmínkách. Zajímavostí je, že i přes navýšení kapacity z 400Wh na 500Wh zůstala váha i rozměr baterie totožný (díky tomu je nový typ baterie použitelný i pro starší elektrokola s pohonem Bosch). Motor Performance CX dosahuje špičkového výkonu okolo 80Nm, v přepočtu na watty se bavíme o výkonu přes 630W.

Nová inovativní řada Bosch je určena pro sportovní výkony na kole a to jak při akceleraci v kopcovitém terénu, tak při jízdě na kole v nížinách. Velmi přesný pohon v kombinaci s kvalitním jízdním kolem vytváří silnou podporu, která ovládá každý terén s jakýmkoli převodovým stupněm. Pro rok 2016 spatřil světlo světa nový středový elektropohon Performance Line CX, který je proti předchůdci z r. 2014 menší a nižší, což umožňuje jízdu i ve velmi náročném terénu bez poškození. Světlost se zvýšila o cca 4cm. Kombinace estetiky, dokonalosti a efektivity, to je nový elektropohon Bosch Performance Line.

Středový pohon Yamaha 2016 ( řada Sduro ) Prošel pro rok 2016 také inovacema.

Japonská Yamaha uvádí na trh novou generaci asistenčních elektrických pohonů pro jízdní kola. Pohonný systém E-Bike System se skládá z elektrického motoru (250 W), baterie (400 Wh) ovládací a zobrazovací jednotky, který je zabudovaný v elektrokolech Lapierre a Haibike.

Yamaha E-Bike System se umísťuje do míst kde obvykle najdeme středovou osu kola. Vyžaduje se proto speciálně upravený rám s úchytnými body.

Díky nízkému uložení (nízké těžiště) a nízké hmotnosti (3,5 kg) elektrická pohonná jednotka jen minimálně narušuje stabilitu a ovladatelnost kola.

Další zásadní předností motorů Yamaha je velmi malá šířka motoru, díky čemuž se podařilo umístit na osu šlapání dvě ozubená kola (tzn. převody 2x10), která pomůžou do prudšího kopce. YAMAHA motor je vyroben o výkonu 250W, což sounáleží s evropskými zákony, nicméně maximální výkon přesahuje 750W. Podpora rychlosti je v základní výbavě do 25 km/h, na přání zákazníka je možné rychlost upravit na rychlost až 50 km/h . Středový pohon YAMAHA nabízí impresivní točivý moment 70Nm a při špičce až 80Nm. Tímto kroutícím momentem se stává jedním z nejsilnějších středových pohonů na trhu.

 

Hlavní přednosti středového motoru YAMAHA:
U elektrokola je vždy velmi důležitá přesnost dávkování výkonu motoru tak, aby Vás elektrokolo nedostalo do nepříjemné situace. Motor Yamaha používá rovnou 3 typy senzorů, které zajišťují naprosto přesný, plynulý výkon asistence. Díky tomu si můžete nerušeně užívat maximální komfort v jakékoliv situaci.

4 jízdní režimy High, Standard, Eco, Eco+ (režim Eco+ oceníte především při jízdě s cyklistou na normálním kole)

integrovaný dvoupřevodník (2x10 převodů, u většiny modelů)
funkce "Nulové kadence" = není nutné klikami otočit a motor dostat do určité rychlosti, ale jakmile se opřete do pedálu, tak středový motor se okamžitě zaktivuje

nízká hmotnost, malý rozměr, kompaktní design
vysoký výkon až 80Nm

vysoký dojezd (až 170 km)
baterie 400Wh nebo 500Wh
možnost navýšení rychlosti až do 50 km/h

malý a přehledný LCD displej se zvýšenou odolností proti poškození
micro USB pro napájení např. telefonu, navigace, MP3, apod. během jízdy.

Modelové řady elektrokol Haibike, najdete na našem eshopu: www.elektrokola-nachod.cz nebo na našem kamenném obchodě v Náchodě. Níže najdete galerii našich zákazníků, kteři u nás zakoupili elektrokola Haibike. Na všechny modely poskytujeme kompletní servis, navíc na elektrokolech Haibike jezdíme, takže na základě našich zkušeností poskytneme ty nejlepší informace:-)

 

Fotogalerie: Elektrokola Haibike 2016. Naši zákazníci.