Bosch spojil síly s technologickým startupem Cobi

17.10.2018

Největší evropský výrobce elektropohonů pro jízdní kola, německá společnost Bosch eBike Systems, oznámil převzetí technologického startupu Cobi. Ten se zabývá chytrými řešeními pro mobilní telefony a jejich použitím na jízdních kolech a elektrokolech. Dlouhodobou vizí Cobi je přenesení principu digitálního nomádství do cyklistického prostředí. 

Společnost Cobi se veřejnosti poprvé představila před necelými třemi lety, to když své nápady a vize prezentovala prostřednictvím několika crowdfundingových portálů. Myšlenka digitálního infocentra, jež by cyklistům otevíralo zcela nové možnosti, zaujala sportovce z celého světa a zakladatelům společnosti poskytla možnost dalšího růstu. Dnes Cobi úzce spolupracuje s osmi silnými partnery, má na pětatřicet zaměstnanců a na svém kontě nespočet ocenění z prestižních cyklistických i technologických výstav.

Řešení Cobi spočívá v jedné jediné aplikaci, jež ve smartphonu sdružuje vše, co by cyklista při svých toulkách mohl potřebovat. Služby navigace a kompasu, dopravní zpravodajství, nejrůznější sportovní a zdravotní deníky, aplikace pro streamování hudby a videa, možností je zde celá řada. Pro použití na kole je upraveno přijímání hovorů a zpráv, jakož i systém upomínek či chytrých notifikací. Součástí celé sady je také držák na řídítka, který telefon zároveň dobíjí, samozřejmě přímo z baterie elektrokola. Vpravo na řídítkách pak nalezneme dálkové ovládání pro snadnou obsluhu všech funkcí. Připojit lze rovněž celou řadu originálních periferií, například hrudní pás, číslo rychlosti nebo přední a zadní osvětlení.

Převzetím startupu Cobi Bosch získává širokou technologickou základnu pro další zdokonalení svých palubních systémů. První plody spolupráce můžeme očekávat u nejvyšší řady informačních displejů Bosch Nyon. Ačkoliv celý obchod musí ještě potvrdit německý antimonopolní úřad, vše se zdá býti definitivní a my se již nyní můžeme těšit na novinky, které si pro nás Bosch v budoucnu přichystá. Zdroj: electric bike action magazine.cz