Haibike Flyon, nejlepší elektrokola na světě.

Společnost Haibike vyvíjela řadu FLYON po dobu dvou let a nyní tito průkopníci elektrokol vypustili svúj projekt na svět. Projekt Flyon je doslova revolucí v elektrokolech a jedná se doposud o technologickou špičku, která opět o mnoho let předběhla dosavadní konkurenci. 

Revoluční Motor, navrhnutý společností, která vyrábí stejnosměrné motory pro řízení družic.

Motor je navržen společností TQ, která navrhuje a vyrábí stejnosměrné motory pro řízení moderních družic. Dá se tedy říct, že se jedná o vesmírnou technologii

Společnost TQ použila tuto technologii k vytvoření eBike motoru eBike HPR 120S. Motor poskytuje až 120Nm a úroveň přípomoci až do hodnoty 500%.

Díky integrovanému systému volnoběžky je možné si jízdu na kole vychutnat i bez zapnutí jakékoliv asistence. Pokud je jednotka odpojena, žádné vnitřní součásti motoru se nepohybují, nevynaložíte tak žádnou energii navíc! Motor FLYON má bezkonkurenčně nejvyšší točivým moment a schopnosti, speciálně navržené tak, aby splňovaly požadavky všech eBike jezdců.


Nabušený LCD display

Systém nabízí 5 úrovní asistence: - ECO, LOW, MID, HIGH & XTREME. Všechny tyto informace jsou dostupné na novém plně barevném TFT displeji. Ten nabízí všechny informace pro jezdce na elegantní, kompaktní a dobře čitelné obrazovce. (i na přímém slunci)

Dálkové ovládání pro pohony Haibike FLYON 2019 je umístěno vlevo na řídítkách. Ovládání jízdních režimů je rychlé, jednoduché a je dobře rozeznatelné díky jasným barvám na displeji. Pro ještě lepší orientaci v jízdních režimech je barevně prosvětlen i samotný ovladač.

Super rychlá nabíječka

Rychlá nabíječka Haibike pro rok 2019 s proudem 10 ampér nabije tuto vysokokapacitní baterii 630Wh na 80% během pouhých 60 minut! Může se nabíjet jak přímo na eBiku, tak i mimo něj -baterii jednoduše vytáhnete z rámu.

Převratná geomterie rámu, zcela nový způsob zážitku v terénu.

Celá řada FLYON 2019 byla postavena na zbrusu novém rámovém setu CARIBON. To nejenže přináší snížení hmotnosti, ale umožňuje úplnou integraci všech důležitých systému. Umožňuje to společnosti Haibike dělat v eBike sféře poměrně zvláštní věci, jako je například integrace světla do zadní rámové stavby, nebo unikátní integrované přední světlo s obrovským světelným tokem až 5000 Lumenů. 

Plně integrovaná baterie do rámu, nese plno výhod, Haibike využil maximální potenciál.

Samozřejmě se i zde podařilo aplikovat systém 'MRS' (Modular Rail System) tak aby bylo využito i všech doplňků jako je láhev na pití, zámek, nebo třeba kapsa s nářadím.


Mnohem přesnější snímáč rychlosti než u nynějších standartních trendů

V neposlední řadě je tato nová sada rámů Haibike 2019 vybavena zabudovaným ovládáním sedlové trubky, takže zde opět nejsou vedeny žádné kabely. Snímač rychlosti je namísto magnetu integrován do zadního disku. S 18 impulsy na otáčku je systém velmi přesnější než konvenční magnetické snímače. 

Videa, prezentující Haibike Flyon.

Galerie celoodpružených elektrokol Flyon 2019