Haibike e-connect. Zabezpečovací systém vašeho elektrokola a mnohem víc.

17.10.2018

Dokážete si ještě vůbec představit mobilní telefon bez internetového připojení?

Digitalizace nabízí nové cesty nejen v oblasti chytrých telefonů, ale také u Vašeho kola Haibike. Díky systému eConnect jsme vytvořili technologické základy k digitálnímu propojení elektrokola a tím umožnili nové inteligentní funkce, aby se stal Váš Haibike ještě efektivnějším a bezpečnějším. Pomocí eConnect aplikace se Váš chytrý telefon stane řídícím centrem. V příslušných AppStores je k dostání bezplatná aplikace pro iOS a Android zařízení. Stačí nainstalovat a provést registraci. Pak můžete Vaše elektrokolo sledovat v reálném čase a provádět jeho nastavení- nezáleží na tom, kde se právě Váš Haibike nachází! Internetový portál eConnect Vám nabízí také ještě možnost nahlédnout a exportovat do počítače Vaše data a trasy.

Černá skříňka pro Vaše elektrokolo: eConnect-Hub

Technickým základem je kompaktní jednotka přenosu. V ní je integrováno více důležitých součástek: GPS vysílač pro určení polohy pomocí satelitů, GSM-čip pro datovou komunikaci a Bluetooth- vysílač pro komunikaci blízkého prostředí, například s čidly. 3D senzor akcelerace detekuje vibrace, 3D-Gyro-senzor sděluje pozici elektrokola. Separátní baterie zajišťuje nezávislost na baterii elektrokola a garantuje bezpečný provoz po dobu několika měsíců. Baterie se automaticky nabíjí když je elektrokolo zapnuté.

Na Vaše elektrokolo dávají pozor satelity!

Haibike eConnect poskytuje monitorovací funkci na základě GPS. Lze ji aktivovat přes aplikaci na Vašem chytrém telefonu. Alternativně také automaticky a bezkontaktně pomocí Haibike klíče, malého vysílače na Vašem svazku klíčů. V aktivním režimu autonomně detekují sensory vibrace a odešlou zprávu na Váš chytrý telefon.

Automatické hlášení v případě krádeže

Pokud dojde následně ke vzdálení od definovaného stanoviště, obdrží vlastník zprávu na svůj chytrý telefon se všemi relevantními údaji (např. poslední a aktuální poloha), které je možné předat dále jak na policii, tak na pojišťovnu. 

Vaše elektrokolo přivolá pomoc v případě potřeby!

Senzory inteligentního eConnect-systému registrují rovněž neobvyklé situace, jako například pád: pokud dojde k náhlému přerušení rychlosti a elektrokolo leží na jedné straně, pak se na chytrém telefonu cyklisty objeví hlášení. Pokud na něj cyklista do určité doby nezareaguje, dojde k automatickému odeslání tísňové SMS na dvě tísňová čísla, která cyklista zvolil. Ve zprávě je uvedena přesná poloha a doba nehody. Příjemci této tísňové SMS obdrží také přesné GPS souřadnice a polohu zobrazenou na google mapách.

Od teď budete vždy vědět, kde se Vaše elektrokolo nachází.

S pomocí sdělených údajú z GPS vysílače elektrokola může každý uživatel kdykoli požádat o zjištění polohy svého elektrokola v aplikaci, resp. na internetových stránkách. Zobrazen bude i stav, například zda se kolo nachází v GPS monitorovacím režimu. Vedle precizního výstupu GPS souřadnic bude zobrazeno i stanoviště Vašeho elektrokola. 

Objevili jste perfektní trasu? Pak ji uložte a sdílejte!

S pomocí sdělených údajú z GPS vysílače elektrokola může každý uživatel kdykoli požádat o zjištění polohy svého elektrokola v aplikaci, resp. na internetových stránkách. Navíc eConnect automaticky ukládá Vaši poslední ujetou trasu. Je možné ji exportovat ve standardním GPX formátu a tím ji tak sdílet přes Strava nebo Komoot.

Bezpečná budoucnost

Žádný problém, protože systém pracuje i se staršími SDURO a XDURO modely. Ovšem je možné, že nebudou k dispozici všechny funkce.

Jedno je jisté: vaše data!

Všechna data jsou uložena v systémech, která splňují nejvyšší bezpečnostní požadavky. K osobním údajům jako trasy, poloha má přístup pouze uživatel! 

Časté dotazy k eConnect

Jak mohu zložit účet, nebo registrovat moje elektrokolo?

Nejprve byste měli nainstalovat aplikaci, kterou najdete v Apple Store nebo na Google Play. Při hledání zadejte "Haibike eConnect". V aplikaci můžete jednoduše provést registraci. Případně se můžete registrovat na internetových stránkách. Zadejte ve Vašem prohlížeči adresu haibike-eonnect.com a postupujte podle pokynů! Všechny potřebné podklady k registraci jsou přiloženy k elektrokolu.

Na která zařízení je možné aplikaci nainstalovat?

Aplikaci je možné nainstalovat na všechny běžné chytré telefony se systémem Android a na Apple zařízení s iOS sytémem. Aplikace je optimalizovaná pro iOS od verze 9.3 a pro Andriod od verze 5.0. I na starších verzích by měla aplikace v zásadě fungovat, avšak může docházet k omezení funkcí.

Potřebuji bezpodmínečně nějakou aplikaci?

Ano. K používání všech funkcí je bezplatná aplikace smysluplná. Případně můžete používat internetové stránky, pak ale nejsou všechny funkce k dispozici.

Mohu pro více elektrokol používat jeden účet?

Ano, více kol můžete řídit a sledovat v jedné aplikaci resp.účtu!

Jak dlouhá je platnost pro eConnect?

Při prvním uzavření Vaší eConnect smlouvy je její platnost 24 měsíců. Poté může být smlouva prodloužena.

Vznikají nějaké další náklady v průběhu smluvního období?

Ne, nevznikají žádné další náklady. Ani v případě, že se s Vaším elektrokolem zdržujete mimo povolené země!

Může být smlouva prodloužena po jejím ukončení?

Ano. Včas budete informováni přes aplikaci resp. e-mailem. Zde je možné eConnect smlouvu jednorázově prodloužit o dalších 36 měsíců.

Co se stane s eConnect smlouvou v případě prodeje elektrokola?

24 měsíců po prvním přihlášení resp. 36 měsíců po prodloužení je platná vždy pro jedno elektrokolo a není přenosná. Při prodeji tedy přechází na nového majitele.

Mohu moji eConnect smlouvu použít na jiné elektrokolo?

Bohužel to není možné, neboť se smlouva vztahuje vždy na elektrokolo a nikoli na osobu. Vaše data na účtu zůstanou nadále aktivní, takže můžete znovu zaregistrovat Vaše nové elektrokolo.

Je jednotka přenosu vodotěsná?

Ano, OBU je podle IP67 certifikace prachu- a vodotěsná. To znamená, že můžete být dočasně ponoření v čisté vodě maximálně do 1 metru hloubky a maximálně po dobu 30 minut. U jiných tekutin, jako například slaná voda, mýdlová voda, alkohol nebo horké tekutiny atd. tato ochrana není.

Ve kterých zemích je eConnect funkční?

V následujících zemích je eConnect plně přístupný: Belgie, Bulharsko, Dánsko, Německo, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guayana, Gibraltar, Řecko, Velká Británie, Guadeloupe, Irsko, Island, Isle of Man, Itálie, Normanské ostrovy, Chorvatsko, La Désirade, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Lucembursko, Malta, Marie-Galante, Martinique, Mayotte, Monako, Holandsko, Severní Irsko, Norsko, Rakousko, Polsko, Portugalsko, Réunion, Reunion & Mayotte, Rumunsko, Svatý Bartoloměj, Svatý Martin (francouzská část), San Marino, Švédsko, Švýcarsko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Česká republika, Maďarsko, Vatikán a Kypr.

Co se stane, když se budu nacházet mimo tyto země?

V tomto případě se nemůže Onboard Unit připojit k serveru, čímž nejsou eConnect funkce k dispozici. Samozřejmě zde nevznikají žádné další náklady!

Jsou moje data v bezpečí?

Ochrana osobních údajů je pro nás důležité téma. Všechna data jsou uložena na zabezpečených systémech. K osobních údajům jako trasy, poloha má přístup pouze uživatel a nejsou předány třetím osobám!

Přenáší také eConnect data z a na pohonný systém?

Ne, z technických důvodů to není momentálně možné.

Bude můj eConnect fungovat i pro budoucí verze?

Ano, všechny nové funkce budou kompatibilní s aktuálním hardwarem.

Funguje eConnect i když vyjmu akumulátor elektrokola?

Ano, jednotka přenosu v elektrokole obsahuje separátní akumulátor. Díky ní je funkce zajištěna i v případě vyjmutého nebo prázdného akumulátoru elektrokola.

Jak dlouhou výdrž má separátní akumulátor?

Může zloděj jednoduše odmontovat jednotku přenosu, aby se tak vyhnul alarmu?

Ne, protože senzor pohybu v jednotce přenosu je extrémně citlivý na otřesy, které nevyhnutelně vznikají při demontáži.

Postačí zabezpečení mého kola pouze pomocí eConnect?

Ne, protože eConnect sice Vaše elektrokolo efektivně sleduje, ale nemůže ho chránit mechanicky. Proto je dobré ho použít v kombinaci s vhodným zámkem na kolo s maximální ochranou.

Jak mě bude eConnect varovat v případě krádeže?

Jako první varování vyšle systém zprávu na Váš chytrý telefon v případě, že se Vaše elektrokolo pohybuje. Jako druhé, akutní varování obdržíte zprávu v aplikaci pokud kolo opustí definovaný radius. Obdržíte všechny relevantní informace jako poslední a aktuální polohu Vašeho elektrokola a také přesný čas a místo krádeže. Přes funkci Tracking pak můžete Vaše elektrokolo aktuálně sledovat.

Mohu nahrávat své trasy?

Ano, Vaše trasy jsou automaticky nahrávány a zůstávají uložené po dobu jednoho měsíce. Během této doby je můžete exportovat za účelem sdílení nebo archivace.

Mohu přerušit zaslání crash-SMS?

Ano, bude započato odpočítávání; během této doby může být zaslání přerušeno, v případě, že není pomoc potřeba.

Na koho bude crash-SMS odeslána?

Na jedno, nebo více čísel, které uživatel v aplikaci uvedl.

Mohu funkci Crash-SMS dočasně vypnout?

Ano, funkci můžete vypnout přes aplikaci!

Kolik eConnect klíčů je součástí balení?

Ke každému elektrokolu s eConnect bude dodán jeden klíč.

Mohu klíč dokoupit?

Ano, klíč bude možné dokoupit, avšak nikoli při uvedení na trh. Informujte se prosím u svého prodejce, resp. v Haibike servisu.

Jak mohu spojit klíč s elektrokolem?

Toto je možné provést jednoduše v eConnect aplikaci, kde je proces připojení zobrazen v jednotlivých krocích.

Co mám dělat v případě ztráty klíče?

V tomto případě co nejrychleji odstraňte klíče z eConnect aplikace u všech elektrokol, ke kterým byl přiřazen. GPS-Watch-funkci lze používat nadále bez omezení, pouze musí být v aplikaci ručně aktivovaná resp. deaktivovaná. V případě, že po určité době klíč opět najdete, můžete ho opět přihlásit pro vaše elektrokolo.

Mohu mým klíčem aktivovat resp.deaktivovat ochranu proti krádeži u více elektrokol?

Ano, pokud máte více než jedno kolo na vašem účtu, můžete používat jeden klíč pro všechna elektrokola. Musíte ho pouze spojit s každým elektrokolem jak bylo výše popsáno.

Mohu klíč připojit k elektrokolu z jiného účtu?

Ano, je to možné. Například: V jedné rodině vlastní elektrokolo otec i matka. Každý má vlastní účet a matka může užívat otcův klíč elektrokola a naopak.