M1-Sporttechnik, nejvýkonnější profi elektrokola na světě. Na našem obchodě najdete největší výběr M1 v naší zemi.

09.02.2019

Německo v posledních letech patří mezi nejlepší výrobce elektrokol na světě. M1 Sporttechnik patří mezi zlatý grál na německém trhu, která jde svoji vlastní a velice originální cestou vývoje a inovace. Tato společnost si dala za cíl vyvinout nejvýkonnější profi elektrokola na trhu s neotřelým designem, plně karbonovým rámem a super výkoným pohonem bavorské značky TQ, který najdeme na nových modelech Flyon značky Haibike.

Za touto firmou stojí technologicky špičková společnost Fritzmeier v oblasti zpracování karbonu a termoplastů s pobočkami po celém světě, která například vyrábí karbonové díly pro vozy BMW. Obrovskou výhodou této společnosti je to že má vlastní vývojové centrum a díky tomu muže M1 Sporttechnik tvořit karbonové rámy a komponenty a využit tak svoji tvořivost zcela bez limitů.

Hned na první pohled je vidět že M1 Sporttechnik je firma, která svoji produkci cílí do kategorie luxusu a naprosté originality. Filozofie firmy je vyrobit elektrokolo přímo pro koncového zákazníka přesně jako podle scénáře firem Ferrrari, Porsche, Lamborgini. Každé elektrokolo M1 je tedy vyrobeno přímo pro koncového zákazníka, vyladěno přesně podle jeho potřeb, což je na trhu elektrokol naprosto jedinečné. Každý kus je originál.

Pro rok 2019 přichází M1 Sporttechnik s naprostou novinkou pod označením Evolution, což jsou super výkonná elektrokola s plně karbonovým rámem, která jsou schopna dosáhnout rychlosti s přípomoci motoru až 50 Km/h a to s točivým momentem až 120Nm. Díky tomuto výkonu byl kladen důraz na co nejvyšší kvalitu rámu jelikož vlastnosti modelu Evolution jsou v terénu na úrovni motocrossové motorky, záruka na rám je až 5 let. Ohromná baterie integrovaná do rámu nese kapacitu 48V 880Wh což je dostačující i na dlouhé cyklotůry a je možné baterii upravit až na ohromnou kapacitu 1050Wh. Hlavním srdcem této bestie je pohon bavorské společnosti TQ - HPR120, který M1 nabízí až ve 3 variantách a je pouze na vás, kterou si zvolíte. První variantou je 250W verze, která pomáhá do rychlosti 25 Km/h, druhou variantou je verze 500W, která je schopná pomoci až do rychlosti 45 Km/h: Tyto modely nesou označení S-Pedelec a třetí varianta tzv. R-Pedelec je o výkonu až 920W, která pomáhá do rychlosti 55 Km/h. Nabíjení baterie není vůbec na celý den. M1 používá tzv. super rychlonabíječku díky které je baterie o kapacitě 880Wh nabita z 0 na 100 procent za 3h 30min. Evolution je tedy jednoznačně nejvýkonnější profi elektrokolo na světě s nejvyšší kapacitou baterie.

Revoluční Motor, navrhnutý společností, která vyrábí stejnosměrné motory pro řízení družic.


Motor je navržen společností TQ, která navrhuje a vyrábí stejnosměrné motory pro řízení moderních družic. Dá se tedy říct, že se jedná o vesmírnou technologii

Společnost TQ použila tuto technologii k vytvoření eBike motoru eBike HPR 120S. Motor poskytuje až 120Nm a úroveň přípomoci až do hodnoty 500%.

Díky integrovanému systému volnoběžky je možné si jízdu na kole vychutnat i bez zapnutí jakékoliv asistence. Pokud je jednotka odpojena, žádné vnitřní součásti motoru se nepohybují, nevynaložíte tak žádnou energii navíc!

Exkluzivně pouze u nás.

Byli jsme vybráni jako jediní prodejci značky M1 Sporttechnik pro naši zemi na základě dlouholetých zkušeností v oblasti špičkových elektrokol.

Jsme jediní v naši zemi, kdo tyto modely nabízí jak na e-shopu tak hlavně na kamenném obchodě, kde jsme vytvořili kompletní zázemí pro případný servis a diagnostiku. Naším cílem je nabidnout to nejlepší co svět elektrokol nabízí a M1 Sporttechnik je jednoznačně náš splněný sen.

Fotky z návštevy firmy M1 Sporttechnik