po-pá: 9:00-16:00 - sobota: 9:30-11:30

Testovali jsme pro vás revoluční elektrokolo Flyon na ostrově Mallorca

10.11.2018

Německá značka Haibike připravila pro své nejlepší prodejce z celého světa velkolepou akci, která se konala na ostrově Mallorca. Čtyřdenní akce se zůčastnilo 360 prodejců za účelem testování nových modelů elektrokol Haibike 2019 a v neposlední řadě testování revolučních elektrokol Flyon. V programu této akce bylo také školení o veškerých novinkách a vymoženostech pro nadcházející rok 2019.

Společná vyjíždka s nejlepším freeride bikerem světa - Samem Pilgrimem
Společná vyjíždka s nejlepším freeride bikerem světa - Samem Pilgrimem

Hned první den ráno po snídani nás čekala první společná vyjíždka o délce 35 km náročným terénem, na kterém jsme měli možnost otestovat elektrokola Haibike s pohonem Bosch CX a Yamahou PW-X. Po celou dobu vyjíždky nás doprovázel nejlepší freeride biker světa - Sam Pilgrim, který je tváří značky Haibike.

Yamaha PW-X a Bosch CX nezklamaly a i přes velice náročný terén baterie u těchto jednotek při správném řazení a sprvné regulaci assistencí obstály a díky tomu byl zážitek plnohodnotný bez sebemenších problémů. Byla to zároveň ukázka toho, že když se správně s těmito pohony pracuje, je dojezd naprosto bezproblémový.

První společná testovací výjíždka na Mallorce
První společná testovací výjíždka na Mallorce

Hlavní depo elektrokol Haibike na Mallorce doslova ohromilo každého návštěvníka svým monumentálním vzhledem. Jednalo se o největší testovací akci elektrokol, která se kdy udála.

Hlavní testovací depo Haibike elektrokol na Mallorce.
Hlavní testovací depo Haibike elektrokol na Mallorce.

Po příjezdu do depa následovala dvouhodinová pauza, po které nás čekalo školení o novinkách a vymoženostech elektrokol Haibike pro rok 2019. Školení se týkalo pohonných jednotek Yamaha a Bosch, včetně revolučního pohonu TQ, který je srdcem modelů Fylon. Dalším důvodem školení bylo seznámení se s novým softwerem, e-connect 2.0, který je jeho nedílnou součástí. Nejen, že zabezpečí vaše elektrokolo, ale nabídne i spoustu užitečných funkcí, jako např. gps navigaci, help režim, veškeré statistiky vyjížděk apod. Zajímavou novinkou je také to, že se Yamaha dočkala kompletní diagnostiky, což jistě spousta uživatelů ocení.

Druhý den nás čekala další vyjíždka, která se tentokrát konala v chráněné krajiné oblasti. Terén byl ještě náročnější, ale o to víc se nám otevřela nádherná příroda ostrova Mallorca. Vzhledem k náročnosti terénu byly zvoleny pouze celoodpružená elektrokola. Tato testovací akce se konala zhruba 40 km od hlavního depa a proto byly všechny ebajky převezeny na nově zvolené místo.

Haibike nic neponechal náhodě a připravil pro nás obrovské zázemí pro servis abychom si svého e-bajka připravili přesně na naše parametry. Dobíjecí pojizdná stanice s náhradními bateriemi se u návštevníků stala častým obdivem.

Předsunutá základna Haibike
Předsunutá základna Haibike

Pojizdná nabíjecí stanice pro elektrokola Haibike. Při pohledu dovnitř sen každého e-bajkera. Baterie nesloužily  na případnou výměnu během vyjíždky, ale pro další testovací skupinu čekající na předání e-bajku tak aby jezdec vyjel s plně nabitou baterií a nemusel čekat.

Pojizdná nabíjecí stanice
Pojizdná nabíjecí stanice

Následující den ráno nás čekalo školení o vymoženostech dlouho očekávaných revolučních e-bajků Flyon. Byli jsme kompletně seznámeni s uživatelským rozhraním a ovládacími prvky. Nedílnou součástí tohoto stroje je nový systém e-connect 2.0, který při propojení s e-bajkem nabídne množství užitečných funkcí. Flyon se bude neustále zdokonalovat a přes e-connect 2.0 bude updatována pohonná jednotka, baterie a samozřejmě uživatelské rozhraní. U vašeho Flyona se tak budou neustále vylepšovat jízdní vlastnosti motoru TQ a mnohem více.

Ukázka ze školení elektrokola Flyon
Ukázka ze školení elektrokola Flyon

Po školení nás čekala chvíle na kterou čekali všichni účastníci této akce a veškerá média, keterá se zajímají o tento nový trend. Vůbec první testovací jízda na celoodpruženém Flyonu. Hned na začátku jízdy nám bylo doporučeno vyzkoušet nejvyšší přípomoc motoru TQ - Xtreme mode. Již po pár sekundách nám bylo jasno s čím máme tu čest. Jedná se o doposoud nejvýkonější motor současnosti, který e-bajky posílá do úplně nové kategorie. Elektrokolo mělo doslova jízdní vlastnosti a výkon jako motocrossová motorka. Dokonalá souhra špičkového tlumení a vynikající geometrie Flyonu vás doslova vtáhla do jiného světa. Motor reagoval přesně na vaše šlápnutí do pedálu a vydával doslova sportovní zvuk, který vás neobtěžoval, ale naopak motivoval šlápnout do pedálu ještě více. Zadní kolo doslova odhazovalo balvany a vy jste měli pocit že jste králem terénu a nic vás nezastaví. Za celých 8 let kdy se plně věnujeme tomtuo trendu jsme nezažili takovou zábavu a takový adrenalin jako na Flyonu. Jistě mnoho případných zajemců napadne otázka - a jaké jsou tedy dojezdy ? Musíme si hlavně uvědomit že Flyon není pro všechny. Tento stroj byl vytvořen pro radost, pro absolutní požitek z jízdy v terénu. Příklad je naprosto totožný jako když si koupíte Ferrari, neřešíte spotřebu kocháte se výkonem motoru, jízdními vlastnosti a samozřejmě chraplavým sportovním zvukem. Na Eco mode je Flyon schopen ujed zhruba 70-80 km, ale nejvíce vás bude fascinovat na nejvyšší assistenci. Pro koho je tedy Flyon? Tato mašina není rozhodně pro turisty co hledají dojezd 150 km na jedno nabití a vyhledávají spíš lehkou cykloturistiku. V tomto případě doporučujeme šáhnout po Yamaze PW-X - PW-SE. Pokud ovšem není vaším cílem nahánět kilometry, ale především si užít vyjíždku v terénu případně zalítat si na trailech a stačí vám k tomu 40 - 50 km, je Flyon určen právě pro vás. Tento e-bajk je bezesporu nejlepší elektrokolo na světě a opět se dá říci že Haibike předběhl veškerou dosavadní konkurenci, která stále cílí na zajetý standard v podobě pohonů Bosch, Brose, Shimano a dá se řící že se nabízejí ve stejných cenových kategorií jako tento e-bike. Flyona není možné srovnávat s těmito zajetými pohony, tento ebajk je zcela nová kategorie, která nastavila zcela nový pohled ve světě elektrokol.

Video ukázky elektrokola Flyon, které byly natočeny na testovací akci Haibike na Mallorce, které jsme se jako vybraní prodejci zůčastnili.

Haibike Flyon Allmtn 8.0 2019, který jsme měli možnost testovat
Haibike Flyon Allmtn 8.0 2019, který jsme měli možnost testovat

Fotogalerie Hotelu na Mallorce ve kterém probíhalo školení a na kterém jsme byli ubytováni.