po-pá: 9:00-16:00 - sobota: 9:30-11:30

TQ HPR 120s

24.05.2019

Tento motor je naprostou novinkou na trhu a momentálně se jedná o absolutně nejvýkonnější pohon současnosti, který je montován pouze a exkluzivně do 2 světových značek. První značkou je Haibike, který tento motor využívá o výkonu 250W do rychlosti 25km/h (Pohon TQ je neodblokovatelný) s kombinací integrované baterie o kapacitě 620Wh. Druhá značka je M1-Sporttechnik, která používá až 3 varianty tohoto pohonu. První je verze o výkonu 250W -25km/h, druhá o výkonu až 500W, kde je motor schopný při přípomoci šlapání pomáhat až do rychlosti 45 km/h, jedná se o tzv. verzi elektrokola S-pedelec. Poslední verze tzv. R-pedelec, je o výkonu až 920W a je schopný při šlapání pomáhat až do rychlosti 80 km/h. Aby dojezdy u těchto mašin od M1-Sporttechnik byly dostačující při takto vysokému výkonu, jsou jejich modely osazeny akumulátory o kapacitě 880Wh a je možné dokoupit až 1050Wh akumulátor.

Motor, kterým je poháněn Haibike Flyon a M1-Sporttechnik je navržen společností TQ, která navrhuje a vyrábí stejnosměrné motory pro řízení moderních družic. Dá se tedy říct, že se jedná o vesmírnou technologii.  

Ohromný točivý moment

Motor poskytuje točivý moment až 120Nm a úroveň přípomoci až do hodnoty 500%.

Díky integrovanému systému volnoběžky je možné si jízdu na kole vychutnat i bez zapnutí jakékoliv asistence. Pokud je jednotka odpojena, žádné vnitřní součásti motoru se nepohybují, nevynaložíte tak žádnou energii navíc.

Níže obrázky modelů Haibike Flyon a M1-Sporttechnik Evolution, kteří jako jediní na světě, používají jednotku TQ HPR 120s

Haibike Flyon
Haibike Flyon
M1-Sporttechnik Evolution
M1-Sporttechnik Evolution

Točivé momenty zajetých motorů na evropském trhu o proti modelu TQ HPR 120S.

TQ HPR 120S: 120Nm

Bosch CX: 75Nm

Yamaha PW-X: 80Nm

Yamaha PW-SE: 70Nm

Shimano Steps 8000: 70Nm

Brose S: 90Nm

M1 Sporttechnik nabízí největší kapacitu baterie na trhu.

Díky ohromnému výkonu motoru TQ jsou všechny modely M1 Sporttechnik osazeny ohromnou kapacitou baterie, v základu až 880Wh a je možné zvolit i variantu na ohromných 1050Wh ( 27Ah ). Samozřejmostí je také možnost vyjmutí baterie z rámu a dobíjet tak baterii jak v elektrokole tak i mimo e-bike.

M1 Sporttechnik má v nabídce i možnost dokoupit náhradní baterii: 880Wh a 1050Wh.

Jaké jsou dojezdy?

Reálný dojezd lze specifikovat na základě váhy, zvoleném profilu trasy a samozřejmě zvoleném stupni asistence pohonu. Reálné dojezdy při standartní přípomoci jsou možné až do 120 km a při jízdě v náročném terénu kolem 50-60 km u modelu M1-Sporttechnik, u modelu Haibike Flyon, je použita menší kapacita akumulátoru, kde mohou být dojezdy nižší. Ovšem každý uživatel se může potýkat s rozdílným dojezdem

Maximální kapacity baterií zajetých středových motorů na evropském trhu oproti M1 Sporttechnik a Haibike Flyon.

1. M1 Sporttechnik: TQ motor: 880Wh - 1050Wh

2. Haibike Flyon TQ motor: 630Wh

3. Bosch: 500Wh

4. Yamaha: 500Wh

5. Shimano: 500Wh

6. Brose: 700Wh

Video ukázka modelu M1-Sporttechnik s pohonem TQ HPR120s

Video ukázka elektrokola Haibike Flyon s pohonem TQ HPR120s

Nabídka elektrokol Haibike Flyon s pohonem TQ HPR120s ZDE

Nabídka elektrokol M1-Sporttechnik Evolution s pohonem TQ HPR120s ZDE

VERDIKT: Chcete nejvýkonnější pohon, který se kdy objevil v profi elektrokolech?

Absolutním králem super výkonných motorů v kategorii elektrokol, je jednoznačně Bavorský pohon TQ HPR120s, který exkluzivně využívají pouze dvě značky na evrospkém trhu, Haibike a M1-Sporttechnik. Tento motor nelze srovnávat svým výkonem s dosavadní nabídkou zajetých motorů na evropském trhu. Pohon TQ disponuje brutálním točívým momentem až 120Nm a naprosto změnil pohled na dosavadní elektrocyklistiku. Zde je potřeba dát si velký pozor na to co od takového motoru chcete, zda dlouhé dojezdy, nebo zážitek, který je srovnatelný s jízdou na motocrossové motorce. Pokud chcete u tohoto motoru zkombinovat obě tyto vlastnosti najednou, je potřeba si dát velký pozor při výběru. Model Haibike Flyon s motorem TQ, je osazen baterií o kapacitě 630Wh a je stavěn hlavně na traily, nikoliv na dlouhé dojezdy. Pokud s Flyonem chcete jezdit delší vzdálenosti, doporučujeme využívat motor na nejnižší stupen assistence. Tím sice nevyužijete obrovský potenciál motoru, ale dojezdy se tak mohou srovnávat s pohonem Bosch CX. Pokud chcete jezdit na pohonu TQ na vyšší stupen assistence a dosáhnout uspokojivých dojezdů, doporučujeme volit značku M1-Sporttechnik, která nabízí modely s TQ motorem s vyšší kapacitou baterie až 1050Wh, přičemž je možné volit i z více variant pohonu TQ: 250W-25km/h, 500W-45km/h a 920W-80km/h. Důležité je také podotknout že motor TQ nelze odblokovat na vyšší rychlost přípomoci. Pohon TQ je po stránce výkonu absolutní špička a momentálně v tomto směru neexistuje konkurent na evropském trhu. Motor doporučujeme milovníkům adrenalinu a extrémního výkonu, ovšem je potřeba dát velký pozor při výběru správného modelu. Na dlouhé dojezdy je ideální varianta M1 Evolution s 1050Wh baterií.  Pro vyznavače trailů a maximální softwarové podopory, kterým nejde o dlouhé dojezdy, doporučujeme model Flyon.