Nový středový pohon Yamaha PW-X exkluzivně pouze pro elektrokola Haibike

12.11.2016 21:28

Nový středový pohon Yamaha PW-X exkluzivně pro elektrokola Haibike. Je menší, je výkonější a nabízí se s 500Wh baterií.

Nový středový pohon Yamaha PW-X výkonější, menší a s větší kapacitou baterie 500Wh exkluzivně pro elektrokola Haibike

Integrovaný Yamaha Displej

Modelová řada Haibike s novým systémem Yamaha PW-X bude mít exkluzivní integrovaný displej, navržený k integrované montáži do představce. Nový představec bude k dispozici ve 3 délkách. Integrovaný design působí elegantně a je méně zranitelný.


 

 

Lehčí a menší

Pro rok 2018 bude systém Yamaha PW-X eBike o 13% menší než jeho předchůdce. Nejen, že Yamaha zmenšila velikost motorové jednotky, ale také se podařilo za použití lehčích materiálů snížit hmotnost.

Menší motor Yamaha pro rok 2017

 

Zmenšením tloušťky hnacích ozubených kol Yamaha a také pomocí širší duté osy se váha snížila o 11%, což odpovídá ohromujícím 500 gramům nižší váhy než v roce 2016.

Yamaha spojila u tohoto nového systému vnitřní části s osou v šířce 128 mm a přešla na osu ISIS, čtyčhran zůstává u standardní řady PW.

 

 

Více citlivosti

Yamaha zvýšila celkovou reakci nového PW-X systému pomocí lehčích dílů a také díky většímu počtu zubů. To znamená, že se při jízdě klika zapojí mnohem rychleji. Motor Yamaha pomáhá rychleji a s daleko vyšším točivým momentem než kdykoliv předtím.

 

Nové uživatelské rozhraní

Yamaha vyvinula pro rok 2018 nový displej a ovládací prvky, které umožňují lepší konektivitu a čitelnější údaje o jízdě.

Nový Yamaha 2018 displej je menší a odolnější než předchozí systémy. Lze umístit na speciální představec nebo lze směrem nalevo od představce pomocí příslušného držáku.

Nově použité LED diody u systému PW-X dělají displej čitelnější.

Také pro rok 2018 Yamaha přináší možnost připojení k chytrým telefonům a vznik aplikace, která poskytne více údajů o jízdě. Vývojáři se jistě postarají v této aplikaci o nové a nové vychytávky.

 

 

Více síly a vyšší kroutící moment


Yamaha přidala u PW-X možnost další nový režim "Extra Power" (EXPW), který dosahuje kroutícího momentu 80Nm.

Nyní je tedy možné využít 5 režimů přípomoci Eco +, Eco, Standard, High a Extra Power.

Kroutící moment je nyní silnější v celém rozsahu a to nejen na horním konci.

Lehčí pohyb a rychlejší reakce dává jezdci více kontroly v náročnějších místech a elektrokolo je díky tomu agilnější s lepší ovladatelností.

 

 

Delší dojezd

Yamaha sleduje své konkurenty zavedením baterie s větší kapacitou 500Wh. Baterie 400Wh bude stále k dispozici. Na kolech je najdete podle specifikace.

Dobrou zprávou pro jezdce na téma současného systému Yamaha je, že větší kapacita baterie neznamená větší velikost, ale vše jinak zůstalo stejné jako u verze 400 Wh. Baterie jsou tedy kompatibilní.

Nyní umožňuje jezdci cestovat dále na jedno nabití, limity nového PX-W systému jsou tedy rozšířeny.