Středový pohon Bosch

16.12.2015 18:29

Detailní porovnání jednotlivých středových motorů od výrobce BOSCH. Technické parametry a komplení výkonnostní porovnání od všech motorů Bosch, tzn. Bosch Active, Bosch Performance a Bosch Performance CX.

Středový motor Bosch - Systém pohonu elektrokola

Středový pohon od německé značky Bosch je v současné době to nejlepší, co v nabídce elektrokol najdete. Většina světově známých značek jízdních kol pohání své elektro modely právě pohonem Bosch a to především pro jeho vysoký výkon, spolehlivost, design, funkce a samozřejmě prozatím nepřekonanou invenci této německé značky. BOSCH je leadrem na trhu a každý rok udává nové směry a trendy v kategorii elektrokol.

Srdcem systému je výkonný středový motor Drive Unit. Integrovaná řídící jednotka každou vteřinu vyhodnotí až 1000 údajů z připojených snímačů a na jejich základě pak optimalizuje výkon motoru a míru asistence. V motoru je zabudován snímač šlapání (otáčení klik) a torzní snímač síly šlapání, na zadní rámové stavbě je pak umístěn snímač rychlosti (otáček zadního kola). Motor je schopen dosáhnout maximálního točivého momentu až 80 Nm (Performance CX).

Nová inovativní řada Bosch je určena pro sportovní výkony na kole a to jak při akceleraci v kopcovitém terénu, tak při jízdě na kole v nížinách. Velmi přesný pohon v kombinaci s kvalitním jízdním kolem vytváří silnou podporu, která ovládá každý terén s jakýmkoli převodovým stupněm. Pro rok 2016 spatřil světlo světa nový středový elektropohon Performance Line CX, který je proti předchůdci z r. 2014 menší a nižší, což umožňuje jízdu i ve velmi náročném terénu bez poškození. Světlost se zvýšila o cca 4cm. Kombinace estetiky, dokonalosti a efektivity, to je nový elektropohon Bosch Performance Line.


Hlavní přednosti středového motoru BOSCH

U elektrokola je vždy velmi důležitá přesnost dávkování výkonu motoru, tak, aby Vás elektrokolo nedostalo do nepříjemné situace. Motor BOSCH používá rovnou 3 typy senzorů, které zajišťují naprosto přesný, plynulý výkon asistence. Senzory provádí měření 1000-krát za sekundu, díky tomu si můžete nerušeně užívat maximální komfort v jakékoliv situaci.

Typy senzorů
senzor otáček
senzor rychlosti
senzor tlaku na pedál (torzní)


Funkce "E-shift" výrazně zjednodušuje a optimalizuje řazení. Dokonalé sladění výkonu motoru a krokování přehazovačky zajišťuje pohodlné řazení i v prudkém výjezdu. Tuto funkci ocení nejenom ženy ..

Ve chvíli, kdy dáte povel k přeřazení přehazovačkou, motor tuto situaci pozná a reaguje okamžitým snížením kroutícího momentu a jeho opětovným zvýšením po naskočení řetězu na zvolený pastorek. To nejenom zajišťuje plynulejší chod řazení, ale i snižuje opotřebení komponent - řetězu, kazety, přehazovačky.


4 jízdní režimy Turbo, Sport, Tour, Eco (režim Eco oceníte především při jízdě s cyklistou na normálním kole)


Nově Bosch podporuje až 11 převodů na zadní kazetě, čímž smazává teoretický "nedostatek" chybějícího dvou převodníku
Díky absenci převodníku oceníte především jednoduchost řazení, nižší hmotnost a snažší údržbu
Nemusíte se obávat, že převod bude příliš lehký, kolo je "zpřevodováno" uvnitř motoru 2,5x, tj. převodník 15 zubů odpovídá přibližně 38 zubům klasikého převodníku a převodník 18 zubů 45 zubům


Snížená hmotnost a rozměr
Kompaktní design
Vysoký výkon až 80Nm


Vysoký dojezd (až 190 km)
Baterie 500Wh - více
Možnost navýšení rychlosti až do 50 km/h - více


Dva typy displejů:
Intuvia - jednoduchý a přehledný displej
Nyon - displej s celou řadou funkcí a integrovanou GPS

 

"Pokud hledáte kvalitu bez kompromisu a jste ochotni do svého nového elektrokola investovat více peněz, pak elektrokolo s pohonem Bosch je jednoznačně tou správnou volbou. Zamilujete se už po prvním svezení!!"

 

BOSCH Performance Line CX

BOSCH připravil pro rok 2016 mnoho nových, úžasných funkcí, které slibují jedinečný zážitek od příležitnostného svezení po městě až po nejnáročnější horské tůry. Bosch těmito kroky reagoval na zvýšenou konkurenci v segmentu středových motorů a lidově řečeno "vrací úder" svým konkurentům.

Více výkonu a více točivého momentu pro každého
Jednou ze zásadnějších novinek je navýšení kapacity baterie na 500Wh, díky čemuž máte dostatek energie i v extrémně náročných podmínkách. Zajímavostí je, že i přes navýšení kapacity z 400Wh na 500Wh zůstala váha i rozměr baterie totožný (díky tomu je nový typ baterie použitelný i pro starší elektrokola s pohonem Bosch). Motor Performance CX dosahuje špičkového výkonu okolo 80Nm, v přepočtu na watty se bavíme o výkonu přes 630W.

Pohon Active Line osloví každého, koho zaujala elektrokola jako nový způsob moderní dopravy a chce získat špičkový systém pohonu za dobrou cenu. Pokud je vaše představa využívání elektrokola pro časté jízdy do práce, na nákupy a pro pohodové dlouhé víkendové výlety, je Bosch Active Line to nejlepší, co si můžete dopřát. Tento pohon jistě také ocení většina žen, pro jeho plynulejší a méně agresivní charakteristiku pomoci. S motorem Active dosáhnete cca o 10% delšího dojezdu než s motorem Performance.

Pohon Performace Line vyvinul Bosch pro jezdce, kteří se chtějí pohybovat dynamicky na silnicích a cyklostezkách, a také ve sportovním stylu zdolávat prudká stoupání i v těžkých terénech. Pokud chcete při jízdách na kole zažívat pocity špičkových závodníků, systém pohonu Bosch Performance vám tyto zážitky umožní. Výbornou variantou je také pro jezdce s vyšší hmotností.

 

Baterie Bosch 500Wh
Systém je napájen Li-Ion baterií, která může být umístěna v rámu nebo v nosiči kola. Kapacita baterií Bosch na elektrokolech Apache je 11 Ah (400 Wh). Vyznačují se nízkou hmotností (2,5 kg) a dlouhou životností. Jsou vybaveny BMS deskou (Battery Management System), která baterii chrání před přehřátím, zkratem nebo přebitím. Pokud necháte baterii dlouho bez dobíjení, dokáže ji BMS uchránit před likvidačním poklesem napětí.

Baterie Bosch patří mezi nejlehčí na trhu
baterie dostala nový elegantní tvar
nově je možnost baterie Bosch nabíjet i přímo na kole, samozřejmě stále je možnost baterii pro nabíjení sundat.
baterie jsou stejné pro motory ACTIVE i PERFORMACE a Bosch je vyrábí ve dvou kapacitních variantách PowerPack 300 Wh a PowerPack 400 Wh